ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

ZEAS, a.s., Pod Kunětickou Horou, farma Brozany

Program FARMSOFT zde máme od května letošního roku. Samozřejmě nám trvalo několik dní, než jsme se ho naučili používat a hlavně zjistili, co všechno vůbec umí. A musím říci, že toho umí opravdu hodně. Když bych to měl shrnout do jedné věty, je to program geniální. Pro mě jako zootechnika je to úžasný pomocník pro každodenní práci. Sestavy, se kterými pracuji, si mohu upravovat podle toho, co zrovna potřebuji řešit, nebo spíše, co řeším nejčastěji. Navíc mohu kdykoliv bez přerušení nahlížet na jednotlivé kusy a zjišťovat o nich nasbírané údaje – dojivost, vitalitu, léčení, otelení, umístění apod.

Já se snažím vytěžit z programu co možná nejvíc, takže u počítače strávím tak dvě hodiny každý den. Spoustu údajů se načítá automaticky z dojírny nebo z vitality, já doplňuji údaje o zvířatech, o léčení, ceně a ochranných lhůtách léčiv, inseminaci a inseminačních dávkách, o přesunech zvířat apod.

Na druhou stranu musím říci, že jsem v podstatě odboural vypisování údajů na papír a hledání v sešitech a poznámkách. Vše mám kdykoliv k dispozici v počítači.
Ze zkušeností mi jednoznačně vyplývá to, že čas investovaný do zadávání údajů se mi několikrát vrátí při organizaci práce, vytváření přehledů, sledování ukazatelů výkonnosti zvířat apod. - řekl mimo jiné o softwaru FARMSOFT, Ing. Jiří Potěšil, zootechnik z podniku ZEAS, a.s. Pod Kunětickou horou
Převzato z časopisu Farmtec Výběr 02/2011